*

Driving-Fun.com Planeet HS Loodzwaar.com Jaggle.nl DailyBase.nl
review
Game

Auteur: Joey Coenraerds (Joey)
Geplaatst op: 12 december 2009 om 16:00


English Translation 

The Saboteur

Grand Theft Auto à la Assassin’s Creed
The Saboteur is een sandbox game wat betekent dat je vrij kan bewegen in Parijs. Eigenlijk kan je The Saboteur vergelijken met tal van bekende games. Zo vertoont de game gelijkenissen met Grand Theft Auto, maar ook met Assassin’s Creed en, hoe kan het ook anders, Mercenaries 2. Kortom is The Saboteur een verzameling van verscheidene elementen uit verscheidene games, welke zelfs nog beter zijn. Het alarm-systeem in The Saboteur kunnen we bijvoorbeeld ook terug vinden in Grand Theft Auto IV, waar het ook de bedoeling is om uit de cirkel op je mini-map te ontsnappen. Dit is vrij simpel in de vroege alarmfases, maar eer je alarmfase 4 of 5 bereikt hebt wordt het ietwat moeilijker. Vluchten over de daken gaat iets moeizamer door de vele zeppelins die rondhangen, maar ook al rijdend word je belaagd door tanks. Gelukkig zijn in Parijs verscheidene schuilplaatsen te vinden waar je je even kan verstoppen, als je niet gezien bent natuurlijk.

De controls van The Saboteur zijn nogal arcade zoals we kennen van Mercenaries 2. Doch is het rijden van een wagen vrij stroef als je een bocht moet nemen. Je zal tijdig moeten afremmen wil je niet tegen een boom of gevel belanden. Als je Assassin’s Creed 2 reeds gespeeld hebt, zal het klim-mechanisme in The Saboteur je niet verbazen. Sean klimt wat stroever en rustiger waardoor het een eeuwigheid lijkt eer hij boven is. Als je van sightseeing houdt is dit geen probleem, maar als je achtervolgd wordt door een zeppelin wil je natuurlijk graag snel boven zijn. Het schiet- en vecht-systeem daarentegen is op alle vlakken arcade en simplistisch. Aangezien we ons in de Tweede Wereldoorlog bevinden, hebben we niet de beschikking over moderne snufjes. Toch mogen we absoluut niet klagen als we alle wapens en voertuigen bekijken die we kunnen gebruiken. Sean kan zich naar hartenlust uitleven met tal van verschillende wapens waaronder pistolen, machinegeweren, rocket launchers, vlammenwerpers, dynamiet, granaten, sniper rifles en meer. Qua wagens kunnen we karren in verscheidene oldtimers alsook snelle sportwagens, tanks en andere militaire voertuigen.



Een ander systeem dat we kennen uit andere games is het perks-systeem. Dit systeem is nog het meest bekend van Call of Duty: Modern Warfare en beloont spelers door verscheidene doelstellingen te volbrengen. Ook in The Saboteur is dit het geval. De perks in The Saboteur zijn ingedeeld in drie niveaus: brons, zilver en goud. Door simpele dingen als tien headshots of x-aantal torens op te blazen, verkrijgt Sean nieuwe vaardigheden, nieuwe wapens of nieuwe voertuigen.

Laat wat steken vallen
The Saboteur is een toffe game, maar laat toch heel wat steekjes vallen. Eerst en vooral kan Sean heel wat hebben. Na een magazijn of vijf leeggeschoten door de Nazi’s legt hij nog steeds niet het loodje en leeft hij zelfs nog steeds als de auto waarin hij rijdt ontploft. Naast de matige AI van je tegenstanders en de low-quality textures zijn nog een heleboel dingen die opvallen. De vele ontploffingen komen absoluut niet realistisch over evenals het vuur en is er, ondanks de lage kwaliteit, een heleboel pop-up. De wereld waarin The Saboteur zich afspeelt is ontzettend groot, maar niet echt realistisch. Parijs is vrij realistisch weergegeven, maar de omgevingen er rondom niet. Op het platteland rijden wat wagens rond, maar meer buiten een Duck Hunt spelletje is er niets te beleven.

The Saboteur - Pagina 2 + Conclusie
plus- en minpunten
Prachtig Parijse decor
Nazi's
Zwart-wit filter
Saboteren is leuk
Technische mankementjes
Matige AI
Grafisch niet zo fantastisch
Conclusie
Totaal score: 75 The Saboteur heeft niet echt iets uniek te bieden in tegenstelling tot andere titels in het genre, maar is al met al een leuke titel. Parijs is een aangename setting, het gebruik van zwart-wit in bezette gebieden is origineel en de rol van hoofdrolspeler is op het lijf geschreven voor een personage als Sean Devlin. The Saboteur kent ongeveer dezelfde foutjes waar ook Mercenaries 2 mee gekampt heeft en dit is echt jammer. Toch ben je met The Saboteur ontzettend veel uren zoet en is het zeker en vast een leuke titel om het voorjaar van 2010 tegemoet te gaan.
Geweldig
reacties
#170283  | 12 december 2009 16:42 - 00_bever
Avatar van 00_bever
Reacties: 692
Nazi's een plus punt, die is nieuw
#170286  | 12 december 2009 17:45 - IntenSePinda
Avatar van IntenSePinda
Reacties: 298
Hahahaha, ja ik dacht ook van Nazi's bij de pluspuntje? WTF. xD

Waarschijnlijk bedoelt Joey het zo, om de Nazi's af te knallen.
#170287  | 12 december 2009 17:47 - Lordmauzi
Avatar van Lordmauzi
Reacties: 246
ik heb hem besteld, ik ben benieuwd
#170289  | 12 december 2009 18:22 - coen53
Standaard avatar
Reacties: 767
Leuke middenmoter, en zeg nou zelf daar is niks mis mee.
Zouden meer van zulke titels moeten komen!
#170398  | 13 december 2009 19:37 - kloakaTV
Avatar van kloakaTV
Reacties: 35
Quote:
Nazi's een plus punt, die is nieuw

Nah die heb ik ook nog niet vaker gehoord
#170479  | 14 december 2009 16:13 - ZeeNie
Standaard avatar
Reacties: 22
Het zijn de neonazi's!! Run for your life
#170785  | 17 december 2009 14:20 - OmedaveNL
Avatar van OmedaveNL
Reacties: 654
ben benieuwd
#185671  | 28 juni 2010 14:06 - lunaticrichard
Avatar van lunaticrichard
Reacties: 3.525
ik heb m voor 15 euro gehaald kort geleden en hij valt tot nu toe niet tegen .

Om een reactie te plaatsen dien je ingelogd te zijn.
Nog geen account? Registreer je gratis!
game info
Ontwikkelaar: Pandemic Studios
Uitgever: Electronic Arts
Meer info
Genre(s): Action
Adventure
Aantal spelers: -
Release: 4 december 2009
Stats
Aantal keer in collectie: 4
Aantal keer in wenslijst: 7
Boxshot
gerelateerde media
360 Headliner | Hosted by: GrafiX | Coding: VincentG | Design: ID83