*

Driving-Fun.com Planeet HS Loodzwaar.com Jaggle.nl DailyBase.nl
review
Game

Auteur: Geert-Jan van den Berg (Myrmidon)
Geplaatst op: 30 oktober 2008 om 17:00


English Translation 

Fallout 3

Keuzes, keuzes, keuzes
Zo komen we uit bij de gameplay van Fallout 3. Als ik dit in één woord zou moeten samenvatten, zou ik waarschijnlijk gaan voor “gevarieerd.” Fallout biedt namelijk veel keuzes en dit begint al bij het menu. Een voordeeltje voor de consoles is namelijk dat de optie action mapping aanwezig is. Iets wat vanzelfsprekend is voor PC-gamers, maar een feature die je lang niet altijd terugziet in consolegames. De optie tot het kiezen van welke knop welke actie heeft is echter nooit weg. Meer opvallende zaken zijn daarentegen dat je kunt kiezen tussen het stealthy oplossen van problemen, of een aanpak waarbij je meteen je Fat Man tevoorschijn tovert (wat overigens een mini nuke launcher is, voordat er rare misverstanden ontstaan). Het brengt ook enige creativiteit met zich mee, omdat je op verschillende manieren iemand om kunt brengen. Een ander voorbeeld is namelijk om je stealth te gebruiken en een handgranaat in iemands broekzak verstopt. Het effect zal vervolgens aardig voor zich spreken.

De game heeft verder de optie tussen first- en thirdperson view te wisselen, wat een feature is die aantoont dat keuze niet altijd goed is. Waar alles in first-person prima oogt en haast alles lekker werkt, is third-person nog steeds een no-go. Het voegt weinig tot niets toe en ziet er wat matig uit voor een game als dit. Naast het feit dat het loopje raar oogt, is het ergste dat het zicht vaak belemmerd wordt. Een klein voordeeltje is dat je de vele verschillende pakjes die je aan kan trekken ook eens kan bewonderen, maar verder is het raadzaam om de game lekker in first-person te blijven spelen.



V.A.T.S.
Ook op het gebied van combat stelt Fallout je in staat een keuze te maken. Zo kun je de game spelen als een gewone FPS, maar heb je ook de beschikking over het V.A.T.S. systeem. Dit zorgt voor een semi-turnbased type gameplay, waarbij de game kort pauzeert. Tijdens deze pauze kun je het doelwit kiezen en het lichaamsdeel selecteren waar jij je wapen op wilt leegschieten. Dit klinkt makkelijk, maar Bethesda heeft twee factoren ingevoerd die het allemaal wat meer gebalanceerd maken. Zo heb je maar een aantal attackpoints, dus zul je maar een paar schoten tegelijk kunnen vuren waarna je een tijdje geen gebruik meer kunt maken van V.A.T.S. totdat deze punten weer aangevuld zijn. De andere factor is de accuracy. Als je op het hoofd schiet verricht je weliswaar meer damage, maar de kans is vaak kleiner om het hoofd te raken dan bijvoorbeeld de torso. De accuracy staat ook direct in verband met de afstand tot de vijand en of er objecten voor het doelwit staan of niet.

Het alternatief is gewoonweg knallen in first-person view, waarbij je op de geteste consoleversies met de linkertrigger een beetje inzoomt, stabieler kan kijken en je beter kunt richten. Dit is bij veel wapens en vijanden ook nodig, omdat het richten niet altijd even fijn werkt naar mijn ervaring. Dit ligt echter ook aan de (snelheid van de) vijanden, die het je overigens vooral moeilijk maken door steeds naar je toe te komen en veel te bewegen, het wapen dat je gebruikt en de skill die je daarvoor hebt. Vijanden reageren soms nog wel eens tam op schoten en zullen meestal pas iets laten merken als je een lichaamsdeel na een paar schoten geheel de vernieling in hebt geholpen. Het werkt dus minder dan in een doorsnee FPS, maar Fallout 3 is dan vooral ook een RPG. Bovendien werkt het V.A.T.S. erg goed als je het eenmaal door hebt. Het neemt niet veel tijd in beslag waardoor het tempo van de combat hoog genoeg blijft en de zeer korte slow-motion filmpjes tussendoor blijven geweldig om te zien. Vooral met de perk “bloody mess” (later meer daarover) bleef ik de neiging houden V.A.T.S. te gebruiken om al de ledematen, hoofden en het nodige bloed rond te zien vliegen op m’n scherm.



Minigames
Naast de algemene gameplay zitten er nog een paar minigames in Fallout. De voornaamste twee zijn lockpicken en terminals hacken. Lockpicken gaat vrij eenvoudig waarbij je met een bobbypin de juiste hoek moet uitzoeken om vervolgens kracht te zetten met een schroevendraaier zonder dat de bobbypin breekt. Het hacken van terminals kan ietsje lastiger zijn omdat je een wachtwoord moet kiezen uit verschillende woorden. Je hebt hiervoor vier pogingen waar bij iedere poging vermeld staat hoeveel letters er overeenkomen met het wachtwoord.

Fallout 3 - Pagina 3
reacties
#126263  | 30 oktober 2008 17:01 - Eriksson
Avatar van Eriksson
Reacties: 228
goeie review!! misschien toch maar gaan kopen
#126264  | 30 oktober 2008 17:03 - MADxMONK3Y NL
Avatar van MADxMONK3Y NL
Reacties: 885
Quote:
goeie review!! misschien toch maar gaan kopen



En jij wilt zeggen dat je deze review leest in 1 minuut??
#126266  | 30 oktober 2008 17:07 - Marley
Avatar van Marley
Reacties: 9.562
Erg vette game, die ik zéker nog ga halen!
#126268  | 30 oktober 2008 17:14 - Brolando
Avatar van Brolando
Reacties: 1.523
Niet mijn soort spel, maar kan me goed voorstellen dat liefhebbers van bijvoorbeeld Oblivion, hier heeeel veel plezier van kunnen hebben.
#126271  | 30 oktober 2008 17:48 - proow
Avatar van proow
Reacties: 262
Weet niet of het mijn spel is, ga het wel halen =)
#126275  | 30 oktober 2008 17:51 - Jason28
Standaard avatar
Reacties: 140
Quote:
Quote:
goeie review!! misschien toch maar gaan kopen



En jij wilt zeggen dat je deze review leest in 1 minuut??

Lol onmogelijk.Niks voor mij dit spel overigens, ik heb een geduldsniveau van 0,0 dus ligt dit spel mij niet. Maar het ziet er allemaal mooi en veelbelovend uit. Leuk voor de RPG fans.
#126278  | 30 oktober 2008 18:16 - Wilco
Avatar van Wilco
Reacties: 504
Deze game sla ik over, misschien dat ik 'm ooit nog eens 2e hands koop of uit de budgetbak haal.
#126281  | 30 oktober 2008 18:37 - captainjp
Avatar van captainjp
Reacties: 1.741
Zelf vind in de thirdperson view gewoon goed. Gebruik het bijna altijd heb je veel beter overzicht.
#126289  | 30 oktober 2008 19:08 - Eriksson
Avatar van Eriksson
Reacties: 228
Quote:
Quote:
goeie review!! misschien toch maar gaan kopen



En jij wilt zeggen dat je deze review leest in 1 minuut??

oriënterend lezen kan je ook toepassen op zo'n lange tekst hoor
#126297  | 30 oktober 2008 19:39 - Dutch Sephiroth
Avatar van Dutch Sephiroth
Reacties: 2.258
Wow, wat een monsterscore! Ik had wel hoog verwacht maar dit overtreft al mijn verwachtingen. Ik wil deze game zo graag spelen, en mezelf kennende (oblivion) maak ik minimaal 3 verschillende karakters aan en speel ik met elke de hele game plus alle sidequests uit. Ik heb het nu eventjes erg druk met stage en andere games maar zodra ik weer tijd heb is dit de eerste game die ik koop, 100% zeker.
#126301  | 30 oktober 2008 20:14 - sharky
Avatar van sharky
Reacties: 457
Heb hem besteld,ben zeer benieuwd.


Oblivion vond ik geen ruk aan maar dat lag meer aan het tijdperk waarin het bevond.Fallout style spreekt wel erg aan en vond de vele trailers erg vet.Ben namelijk ook geen RPG fan alleen voor deze en Fable maak ik een uitzondering
#126312  | 30 oktober 2008 21:18 - Michelangelo
Avatar van Michelangelo
Reacties: 2.083
Quote:
Heb hem besteld
Niet bij Gamehubs hoop ik, want die werkt niet op PAL consoles.

Goede review, kiezen wordt wel moeilijk tussen Fallout en Fable.
#126314  | 30 oktober 2008 21:23 - fabio1
Standaard avatar
Reacties: 2.422
Ik ga hem zker kopen, want die v.a.t.s breng tog vernieuwing aan de game!
#126320  | 30 oktober 2008 21:45 - Myrmidon
Avatar van Myrmidon
Reacties: 2.524
Quote:
Quote:
Heb hem besteld
Niet bij Gamehubs hoop ik, want die werkt niet op PAL consoles.
Goede review, kiezen wordt wel moeilijk tussen Fallout en Fable.
Volgens mij kun je hem daar nu ook niet bestellen. Ik krijg in ieder geval netjes m'n geld terug daar.
#126321  | 30 oktober 2008 22:12 - keppie1.0
Avatar van keppie1.0
Reacties: 361
Quote:
Quote:
goeie review!! misschien toch maar gaan kopen



En jij wilt zeggen dat je deze review leest in 1 minuut??
Hahah slimmerd ! , maar idd goede review
#126336  | 31 oktober 2008 08:07 - Count Hanes
Avatar van Count Hanes
Reacties: 1.502
Mooie terrechte review idem score.


Heb Fallout sinds eergisteren en werd zeer aangenaam verrast, zeker omdat Oblivion niet mijn ding was. Hij is zo supervet en moest al de eerste avond (lees nacht) door mijn vrouw naar bed geroepen worden, je moet vandaag weer gaan werken. Oeps......ach nu met wallen onder de ogen maar effe werken en dan weekend....met Fallout 3 en Far Cry 2. Tjonge wat ben ik verwent dit jaar, sinds ik mijn Xbox 360 heb. Vette games hoor over heel 2008.

Ontopic: First person is inderdaad veel fijner dan third person. Wat al in de review staat, third person is leuk om je outfit te bekijken.

Met deze game ga ik maanden, als het het niet langer is, me mee vermaken.
#126339  | 31 oktober 2008 08:44 - VAUPSL
Avatar van VAUPSL
Reacties: 978
Ik heb hem gisteren gekocht, kon hem maar een uurtje spelen maar ik stond met open mond te kijken hoor! Jeetje dat oog voor detail van die gasten, die sfeer, heerlijk! (En ik ben de Vault nog niet eens uit )
#126345  | 31 oktober 2008 09:54 - Ypuh
Avatar van Ypuh
Reacties: 274
Had hem besteld bij Gamehubs, ze geven me nu Far Cry 2 i.p.v. Fallout ;(.
#126346  | 31 oktober 2008 09:56 - VAUPSL
Avatar van VAUPSL
Reacties: 978
Snap nooit waarom mensen een game bestellen.... Loop toch gewoon naar de plaatselijke Free Recordshop of een andere gameswinkel en koop hem daar.... om een boete te voorkomen noem ik ook nog even Dixons, Dimensionplus ennnnn eeeeuh Intertoys
#126349  | 31 oktober 2008 10:05 - Myrmidon
Avatar van Myrmidon
Reacties: 2.524
Mensen bestellen een game omdat het dan de helft goedkoper is. Voor het geld dat je uitgeeft bij (vooral) de FRS heb je twee games bij Gamehubs.

Ik mis nu trouwens echt iets nu ik Fallout tijdelijk niet meer heb. Moet hem zelf nog even kopen en de drang om te blijven spelen is erg groot. Alweer een tijdje geleden dat ik dat heb gehad bij een game, maar ik ben echt gewoon enigszins verslaafd I guess.

Om een reactie te plaatsen dien je ingelogd te zijn.
Nog geen account? Registreer je gratis!
1 2 >
game info
Ontwikkelaar: Bethesda Softworks
Uitgever: Bethesda Softworks
Meer info
Aantal spelers: -
Release: 31 oktober 2008
Stats
Aantal keer in collectie: 49
Aantal keer in wenslijst: 28
Boxshot
gerelateerde media
360 Headliner | Hosted by: GrafiX | Coding: VincentG | Design: ID83