*

Driving-Fun.com Planeet HS Loodzwaar.com Jaggle.nl DailyBase.nl
review
Game

Auteur: Martijn Gelissen (Re4zeN)
Geplaatst op: 6 juni 2008 om 17:34


English Translation 

Ninja Gaiden II

Review | 6 juni 2008 - Ninja Gaiden is een franchise die alweer behoorlijk wat jaren meedraait in de gamewereld. Wat de meesten van jullie waarschijnlijk niet weten, is dat de serie het daglicht voor het eerst aanschouwde op de NES 8-bit. Na drie delen verruilden de Ninja’s de NES voor de diverse consoles van SEGA. Ninja Gaiden werd pas in 2004 bekend bij het grote publiek, toen het verscheen op de Xbox. Mede door de hoge moeilijkheidsgraad werd de game veel geprezen, met name door de hardcore gamers. Inmiddels zijn we vier jaar verder en heeft Tomonobu Itagaki de nodige tijd gehad om een vervolg te maken. Zou Ninja Gaiden 2 het succes van zijn voorganger kunnen overtreffen?

De Hayabusa Ninja Clan
Net als in het vorige deel zul je ook ditmaal spelen met Ryu Hayabusa, een jonge krijger van de Hayabusa Ninja Clan. Deze clan herbergt een belangrijk standbeeld, genaamd het Demon Statue. Dit Demon Statue is verantwoordelijk voor het gevangen houden van de Archfiend en daarmee de sleutel tot al het kwade. Dit is dan ook de reden dat de Hayabusa Ninja Clan er alles aan zal doen om te voorkomen dat het Demon Statue in verkeerde handen valt. Genshin, de leider van de Black Spider Ninja Clan, heeft zijn zinnen gezet op het Demon Statue en doet een inval in Haybusa Village. Als hij de Demon Statue in handen krijgt, is het aan jou de taak om de wereld te behoeden voor alle narigheid die haar te wachten staat.



Bloed, bloed en nog eens bloed
Ninja Gaiden 2 maakt gebruik van de in-house engine van Team Ninja. Dit is dezelfde engine die werd gebruikt voor Ninja Gaiden Sigma die vorig jaar op de Playstation 3 verscheen. Helaas is er nauwelijks vooruitgang geboekt wat betreft graphics waardoor de game zich, qua graphics, niet kan meten met andere toppers uit dit genre, zoals Devil May Cry 4. Hoewel de personages fraai zijn vormgegeven lijkt het erop alsof Team Ninja soms meer aandacht heeft besteed aan het vergroten van de boezems van de vrouwelijke personages dan aan het leveldesign. De omgevingen ogen soms namelijk ietwat eentonig met repeterende textures etc.. Gelukkig kent de game wel een groot scala aan locaties waardoor dit minder hinderlijk is dan het nu misschien klinkt.

De animaties in Ninja Gaiden 2 zijn daarentegen van ongekend niveau. De gruwelijke moves van Ryu Hayabusa spatten werkelijk van je scherm af en voor je het weet zie je al je tegenstanders zich voortbewegen zonder ledematen. Dit betekent echter nog niet dat je van ze af bent. Ook zonder ledematen zullen je tegenstanders proberen om je uit te schakelen. Zoals het een ware ninja betaamt laat Ryu niet met zich sollen. Deze ninja heeft het echter niet zo met de traditionele ninja-moves waarbij stealth een belangrijk aspect is. Ryu is pas tevreden als de muren rood zijn gekleurd en als alle tegenstanders uit minimaal vier delen bestaan. Vanwege deze gruwelijke moves, rondvliegende ledematen en de liters bloed, heeft de game - terecht - een 18+ rating gekregen van de PEGI.



Geluid
De klassieke ninja-geluiden zoals we die kennen het uit eerste deel op de Xbox (2004) zijn ook in dit deel vertegenwoordigd. In menig game zou dit als over-the-top worden bestempeld, maar gek genoeg komt Ninja Gaiden 2 hier mee weg. Daarnaast weet Team Ninja als geen ander dat goede achtergrondmuziek de sfeer van een game positief kan beïnvloeden.

Ninja Gaiden II - Pagina 1
reacties
#105489  | 6 juni 2008 17:38 - erik285
Avatar van erik285
Reacties: 549
vette review hoor ben met het punt eens
#105491  | 6 juni 2008 18:05 - Michelangelo
Avatar van Michelangelo
Reacties: 2.083
Goede review! Zijn naam is trouwens Ryu, niet Ruy.
#105492  | 6 juni 2008 18:06 - Suxxer
Standaard avatar
Reacties: 54
Toch altijd geestig, dat je hier bij de plus- en minpunten "Frame-rate drops" terugvind, terwijl er bij GTA niets over vermeld wordt, terwijl je daar constant last heb van een lage framerate.
Ninja Gaiden verscheen trouwens voor de 1e Xbox, niet de 360 ...Lopen jullie hier een beetje mee met de hypes?
#105493  | 6 juni 2008 18:09 - Re4zeN
Avatar van Re4zeN
Reacties: 2.446
^^ Beide aangepast. Stond ook zo in betreffende review. Hoogstwaarschijnlijk dacht eindredacteur dat ik mij vergiste, wat dus niet zo is.

Wat betreft de frame-rate. Bij GTA was de framerate laag maar wel constant. je kan beter een constant lage framerate hebben dan framerate drops. Jij denkt daar blijkbaar anders over. Als jij dan meteen loopt te verkondigen dat we met hypes mee lopen dan raad ik je aan om het spel eerst eens uit te spelen alvorens je meteen commentaar komt leveren, dan zul je vanzelf merken dat het op den duur, zeker in de latere levels, veel vaker gaat voorkomen en dan wordt het wel degelijk hinderlijk....
#105495  | 6 juni 2008 18:21 - Dribble
Standaard avatar
Reacties: 378
Ik ben het met de review eens ik heb 1x framedrop gehad, toen een monster vast zat in een windmolenrad, dat was niet meer te doen. Toch is de gameplay zo goed, dat een 8,5 een terecht cijfer is Over gta 4, daar ben ik het ook mee eens, daar had je ook vaak - punten in de review, en toch gaven ze het een 10, niet echt logisch. Maar deze game is het kopen zeker waard
#105502  | 6 juni 2008 18:41 - ZiROBEAT
Avatar van ZiROBEAT
Reacties: 1.947
Ik ben het helemaal eens met Re4zen, mooi geschreven en en een goede review!
#105509  | 6 juni 2008 19:08 - paul.c
Avatar van paul.c
Reacties: 4.263
Ach geen enkele game is perfect, ook GTA was niet perfect. De game had veel last van Pop-Up/In en eerlijk gezegt waren bijna alle missies het standaard "ga ergens heen en vermoord iedereen die je tegen komt"met af en toe een afwisseling.
#105511  | 6 juni 2008 19:22 - Count Hanes
Avatar van Count Hanes
Reacties: 1.502
Mooie review. NG2 had ik gisteren binnen, dankzij de koerier. De frame-rate drops zijn minimaal en niet storend. Verder vindt ik de "cartoon" uitziende graphics wel bij een ninja game als NG2 passen. Dat is natuurlijk persoonlijke smaak. DMC4 is inderdaad wel mooier. NG1 was ook al vet op de XBOX, maar deel 2 is echt super.
De camera is net zoals in deel 1 minder. Maar tijdens gevechten is het een kwestie van snel RT indrukken. Voor mij is NG2 nu al verslavend en mijn duimen zijn al beurs. Mijn totaal score komt uit op 90%. Een must have voor de hack-en-slash liefhebbers. Ga weer verder met NG2. Game ze.

Door de preorder ben ik nu 4 outfits extra rijker voor Ryu. Ze zien er erg stoer uit en geeft een extra toevoeging. Aanrader voor anderen om deze straks via marktplace voor rond de 100-200 punten aan te schaffen.
#105516  | 6 juni 2008 19:37 - wall-E
Standaard avatar
Reacties: 1.143
heb de game ook een 85 procent is wel verdient .En een goede review
#105523  | 6 juni 2008 20:29 - Suxxer
Standaard avatar
Reacties: 54
Quote:
^^ Beide aangepast. Stond ook zo in betreffende review. Hoogstwaarschijnlijk dacht eindredacteur dat ik mij vergiste, wat dus niet zo is.
Wat betreft de frame-rate. Bij GTA was de framerate laag maar wel constant. je kan beter een constant lage framerate hebben dan framerate drops. Jij denkt daar blijkbaar anders over. Als jij dan meteen loopt te verkondigen dat we met hypes mee lopen dan raad ik je aan om het spel eerst eens uit te spelen alvorens je meteen commentaar komt leveren, dan zul je vanzelf merken dat het op den duur, zeker in de latere levels, veel vaker gaat voorkomen en dan wordt het wel degelijk hinderlijk....
Oo, nou in mijn GTA4 versie is het toch niet constant. De ene keer loopt ie vlot, en zodra er een paar auto's bijkomen zakt de framerate wel degelijk. En multiplayer is 9 van de 10 keer niet normaal te spelen, mede dankzij de framedrops. Dus geen lariekoek verkondigen ...
#105524  | 6 juni 2008 20:39 - Dutch Sephiroth
Avatar van Dutch Sephiroth
Reacties: 2.258
@ Suxxer.. lol ik denk dat je lag bedoelt man, ligt aan je verbinding niet aan het spel. Enigste probleem dat ik heb met multiplayer is niet normaal kunnen joinen en heel veel "connection lost" krijgen. Helaas vond ik dat al genoeg reden om geen multiplayer meer te spelen. Heb nu al meer dan week geen GTA gedaan.

On-topic: Goede review, heb het spel niet maar demo wel gespeeld. En ik vind de camera nu al irritant. Voor de rest hele vette game.
#105525  | 6 juni 2008 20:52 - Suxxer
Standaard avatar
Reacties: 54
Nou, als je beeld traag gaat ... Ik weet inmiddels het verschil wel tussen framedrops en lag hoor.
Haal bijvoorbeeld even 4 sterren als je met 3 man aan het spelen bent, en ik verzeker je een diashow.Maar dat is geen nadeel blijkbaar, want het is GTA4.
#105526  | 6 juni 2008 20:56 - dark_demon
Avatar van dark_demon
Reacties: 673
ik heb tot nu toe slechts één keer last gehad van een frame drop...
en die was eigenlijk nog niet eens zo erg door die frame drop kon ik boss juist net iets te snel afzijn
#105528  | 6 juni 2008 21:08 - Myrmidon
Avatar van Myrmidon
Reacties: 2.524
Quote:
Nou, als je beeld traag gaat ... Ik weet inmiddels het verschil wel tussen framedrops en lag hoor.
Haal bijvoorbeeld even 4 sterren als je met 3 man aan het spelen bent, en ik verzeker je een diashow.Maar dat is geen nadeel blijkbaar, want het is GTA4.

Dan heb je dus last van lag, en niet van framedrops. Je zet er nadrukkelijk bij dat het met 3 man moet gebeuren, dus neem ik aan dat je er geen last van hebt als je alleen speelt. Bij lag gaat je beeld ook trager lopen en is het principe vergelijkbaar met framedrops. Het verschil is alleen de bron van het probleem.

Maar goed, ik praat liever over NG dan over GTA. NG Black vond ik echt heel cool. Eigenlijk beviel die me beter dan de demo van NG2. Had ook wel wat meer veranderingen verwacht. Maar ach, het speelt weer lekker en van dit soort games zijn er niet veel die echt goed zijn. Heb zin in het hele spel.
#105538  | 7 juni 2008 08:35 - stevie_ps3_xbox360
Avatar van stevie_ps3_xbox360
Reacties: 844
over een paar punten heb ik een andere menig, B.V grafich ,is dit top en zeker meer dan 85 waard , gameplay , dit is de best gameplay in jaren DMC en GOD OF WAR ,kan daar nog een puntje aan zuigen, van die camera heb ik niet zoveel last, je kan hem trouwen switsen dus probleem opgelost ,das gewoon muggeziften , deze game is gewoon top , er zijn games die 10 scoren die bijlange niet zo prachtig afgewerkt zijn als NINJA GAIDEN2 das mijn menig
#105541  | 7 juni 2008 10:19 - Myrmidon
Avatar van Myrmidon
Reacties: 2.524
Mwa, hoe graag ik NG2 ook de hemel in prijs, kan ik me toch erg vinden in de punten. De gameplay is op sommige punten ook wel ietsje achteruit gegaan t.o.v. NG1. Die magicians bijvoorbeeld zijn echt té simpel geworden (zijn natuurlijk ook wel een paar verbeteringen). De camera is wel een probleem, maar daar is aan te wennen. Neemt echter niet weg dat hij gewoon niet top functioneert. De graphics zijn goed, maar niet meer dan dat. Nope, toppunten imo.
#105546  | 7 juni 2008 11:09 - sharky
Avatar van sharky
Reacties: 457
Heb niet echt problemen met de camera,het is niet zo dat het heel erg vervelend is zodat je echt niks ziet.
Je moet wel veel je RT gebruiken dat helpt

Verder is het weer zoals deel 1 te gruwelijk en die nieuwe wapens zijn ook bruut.Genomineerd voor game van het jaar alvast
#105567  | 7 juni 2008 12:49 - fabio1
Standaard avatar
Reacties: 2.422
Vond deel 1 een topper, deze moet ik ook hebben.
#105584  | 7 juni 2008 15:24 - Marley
Avatar van Marley
Reacties: 9.562
Ik vond de versie die ik gespeeld heb geen bal aan, gewoon niet mijn ding. Maar het ziet er wel goed uit, dat wel.
#105585  | 7 juni 2008 15:29 - TheOne
Avatar van TheOne
Reacties: 1.663
Quote:
Ik vond de versie die ik gespeeld heb geen bal aan, gewoon niet mijn ding. Maar het ziet er wel goed uit, dat wel.



Had ik ook bij de demo. Nette review btw!

Om een reactie te plaatsen dien je ingelogd te zijn.
Nog geen account? Registreer je gratis!
1 2 >
game info
Ontwikkelaar: Team Ninja
Meer info
Genre(s): Action
Adventure
Aantal spelers: -
Release: 6 juni 2008
Stats
Aantal keer in collectie: 27
Aantal keer in wenslijst: 14
Boxshot
gerelateerde media
360 Headliner | Hosted by: GrafiX | Coding: VincentG | Design: ID83