Viking: Battle for Asgard
Review | 28 maart 2008 - Een lange tijd geleden maakte Creative Assembly, de makers van Total War of Rome, bekend dat ze aan Viking: Battle for Asgard aan het werken waren. In eerste instantie dacht ik: “Dat zal wel niets worden…”, maar naarmate ik meer beeldmateriaal ging zien werd ik steeds enthousiaster over de game. Aangenaam verrast was ik dan ook toen ik vorige week thuis kwam van school. Viking: Battle for Asgard lag namelijk op de deurmat. Zou deze game het beeld van vikings dat ik aan de TV-serie Wiki de Viking heb overgehouden aan gruzelementen slaan, of is het een game die snel in de vergetelheid raakt.
Noorse mythologie
Het verhaal van Viking: Battle for Asgard speelt zich af in het Noorse rijk van Asgard . Asgard wordt namelijk geteisterd door de Legion, een troepenmacht die bestaat uit dode krijgers die uit de onderwereld zijn gehaald door de Godin Hel. Hel heeft namelijk Odin, de heer van Asgard, tevergeefs van zijn troon geprobeerd te stoten. Uit wraak wordt Hel benoemd tot de godin van de onderwereld. Hel is uiteraard niet zo blij met deze beslissing en zweert wraak. Onder haar bewind zaait de Legion namelijk dood en verderf in Midgard en neemt alle strategische punten in.
In de game kruip je in de huid van Skarin, een veelbelovende jonge krijger, die van de godin Freya, god van de liefde en schoonheid, de opdracht krijgt om Midgard te bevrijden van de Legion. Aan jou de taak om elke Legion weer terug te helpen naar het hiernamaals en de toekomst van Midgard veilig te stellen.
Hack-en-slash of toch niet?
Het eerste wat opvalt bij het spelen van Viking: Battle for Asgard is de gameplay. In essentie is het namelijk een hack-and-slash game, maar ik zou de game tekort doen door dit niet wat uitgebreider toe te lichten. Naast het in de rondte meppen bestaat de gameplay ook uit andere genres. Zo is er een vleugje RPG te proeven. In Midgard zul je namelijk de vrijheid hebben om te gaan en staan waar je wilt. Op diverse plaatsen is wat te doen. Zo zul je met andere personages kunnen spreken. Soms krijg je van hun aanwijzigen wat je moet doen of een quest die je moet volbrengen. Als je de vikings van Midgard eenmaal hebt geholpen zullen zij je bijstaan in de vele grootschalige gevechten. Bovendien zul je bij je dorpsgenoten ook terecht kunnen om nieuwe wapens en plattegronden te kopen.
Naast deze RPG elementen bevat de game ook een snufje action-adventure gameplay. Zo zul je namelijk moeten klimmen en springen om bepaalde gebieden te bereiken. Zo zul je bijvoorbeeld ruïnes moeten beklimmen en jezelf voort te bewegen lans smalle richels om vervolgens een brug omlaag te halen. Daarnaast zul je enkele malen een kamp moeten infiltreren zonder argwaan te wekken bij de Legion.
Hoewel bovenstaande beschrijving het genre van Viking: Battle for Asgard iets nuanceert blijft het natuurlijk wel een hack-and-slash game. Het is alleen niet zo zwart-wit zoals bijvoorbeeld de Dynasty warriors franchise.
Free-roaming













Koop wat je wil met B.O.E.G.