*

Driving-Fun.com Planeet HS Loodzwaar.com Jaggle.nl DailyBase.nl
preview
Game

Auteur: Jelle Schut (jellejelle)
Geplaatst op: 22 juli 2008 om 12:00


English Translation 
xbox360

Champions Online

Preview | 22 juli 2008 - Tijdens de E3 pakte 2K Games uit met grote titels als Sid Meier’s Civilization IV: Colonization, nieuwe NBA en NHL delen, Borderlands en BioShock voor de PlayStation 3. Een titel die je hierbij bijna zou vergeten is een hele nieuwe game voor de PC en Xbox 360, Champions Online. Zoals het woord Champions in de titel wel doet vermoeden is het een superhelden game en het woord Online verraadt ook al iets. Het is namelijk een superhelden MMO.

Pen-and-paper RPG
Champions Online wordt ontwikkeld door Cryptic Studios en is geen nieuw concept. Het is namelijk gebaseerd op een pen-and-paper RPG serie die al meer dan 25 jaar oud is. Cryptic Studios heeft onlangs de rechten verkregen voor de complete Champions IP. Dit was natuurlijk de ideale gelegenheid voor de mannen uit Los Gatos, Californië om aan de slag te gaan met deze game.

Sommige gamers zal de naam Cryptic Studios bekend in de oren klinken. Ze zijn namelijk de ontwikkelaars van de City of Heroes/City of Villains game en werkten ook aan de gecancelde Xbox 360 game Marvel Universe Online voor Microsoft Game Studios.

Superhelden en aartsvijanden
Zoals gezegd is Champions Online een superhelden MMO en als je MMO zegt, dan zeg je character creation. Je wordt in Champions Online in staat gesteld om een compleet eigen superheld vorm te geven. Het draait hierin niet zozeer om klassen, als wel om de krachten die je jouw superheld mee geeft. Hierdoor zit je dus niet vast aan een bepaald stereotype held, maar kun je echt zelf bepalen hoe jouw character eruit ziet en speelt.
Iedere superheld heeft natuurlijk een aartsvijand en ook deze kun je helemaal zelf ontwerpen. Mocht je in de game je aartsvijand verslaan, dan krijg je de mogelijkheid om een nieuwe aartsvijand te creëren of je kunt doorgaan zonder een nieuwe aartsvijand.



Actie MMO
De game zal zich, meer dan City of Heroes, richten op actievolle gameplay. Op de Xbox 360 wordt de game natuurlijk bestuurd met de Xbox 360 controller, maar ook PC gamers kunnen deze controller gebruiken. De aanvallen van jouw superheld zitten onder de vier actieknoppen, terwijl de twee bumpers bedoeld zijn voor de defensieve acties. Wanneer je een aanval succesvol afrondt stijgt je power meter en wanneer deze vol is kun je met de linkertrigger een sterke aanval activeren. Dat de game zich heel erg richt op actie wordt ook wel bewezen door de minimale HUD. Je zult niet meer dan de hoognodige metertjes in beeld hebben, waardoor je niet continue bezig bent je stats in de gaten te houden.

Een universum
De game speelt zich af in het ‘Champions universe’ en kent een grote verscheidenheid aan locaties. De locaties die al zijn bevestigd, zijn onder andere de maan, een high-tech stad op de ruïnes van Detroit genaamd Millenium City, een onderwater stad met de naam Lemuria City, een mystieke dimensie die Qliphotic genoemd wordt en de zwaarbewaakte gevangenis voor de superschurken, Stronghold.

De versie van de game die getoond werd was in een zeer vroeg stadium, maar zag er al wel behoorlijk indrukwekkend uit. Vooral Xbox 360 bezitters zullen blij zijn met de komst van Champions Online. Het wordt namelijk wel eens tijd voor een goede MMO op de consoles. Champions Online komt in de lente van 2009 uit op de PC en Xbox 360.

reacties
#112595  | 22 juli 2008 12:20 - VAUPSL
Avatar van VAUPSL
Reacties: 978
Cool!
#112633  | 22 juli 2008 14:26 - Zornik
Avatar van Zornik
Reacties: 2.153
Misschien wel de éérste next gen MMO op de X360.Ik kijk er wel naar uit.
Een vroege build die er al goed uit ziet?Met een lente 2009 release is het maar best dat het er nu al goed uit ziet.Voor een MMO moet je al minstens 4 maanden bug fixes rekenen.
#112706  | 23 juli 2008 00:33 - lepellikker
Avatar van lepellikker
Reacties: 1.384
Cool, ff in de gaten houden want superhelden blijven vet
#112756  | 23 juli 2008 11:30 - ZiROBEAT
Avatar van ZiROBEAT
Reacties: 1.947
Ziet er beter uit dan de verwachtingen die ik had bij het lezen van de titel

Om een reactie te plaatsen dien je ingelogd te zijn.
Nog geen account? Registreer je gratis!
game info
Ontwikkelaar: Cryptic Studios
Uitgever: Atari
Meer info
Genre(s): MMO
Aantal spelers: -
Release: 2010
Stats
Aantal keer in collectie: 0
Aantal keer in wenslijst: 6

gerelateerde media
360 Headliner | Hosted by: GrafiX | Coding: VincentG | Design: ID83